Co warto wiedzieć o maskach antysmogowych?

Trudno nie zauważyć, że powietrze w największych polskich miastach jest dalekie od ideału. Jednakże, przed zanieczyszczeniami można się na różne sposoby bronić. Jednym z ratunków są na pewno maski antysmogowe.

Jak bronią nas maski antysmogowe?

Na wstępie należy zaznaczyć, że jest wiele typów takich masek. Niektóre z nich dostępne są już za kilkanaście złotych, za inne natomiast trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych. Co różni poszczególne maski?

Filtr powietrza

Niektóre z nich posiadają wbudowany zaawansowany filtr powietrza. Zanim użytkownik wciągnie powietrze przez taką maskę, zostaje ono oczyszczone z wszelkich toksyn, które były w nim zawarte. Maski antysmogowe tego rodzaju często są skuteczne prawie w stu procentach. Co czyni je najlepszą ochroną przed szkodliwym działaniem toksycznego smogu. Jeżeli nie wiesz co to jest maska antysmogowa to musisz koniecznie zapoznać się z tą stroną. Dedykowany portal dla masek antysmogowych.

Pozostałem maski

Jednakże, istnieją również maski, które są o wiele prostsze w budowie. Nie mają one profesjonalnych filtrów, lecz zasłaniając usta i nos tworzą naturalną, fizyczną barierę przed zanieczyszczeniami. Oczywiście, wiele toksyn jest w stanie przedostać się przez takie maski antysmogowe. Dlatego też, tego typu maski są dobre na krótki czas, gdy na przykład odwiedza się jakieś miasto. Jeśli natomiast mieszka się na co dzień w mieście, w którym zanieczyszczenie jest duże, zdecydowanie lepiej jest jednak skorzystać z bardziej zaawansowanych masek antysmogowych. Z pewnością są one bowiem skuteczniejsze.