Maski antysmogowe – dla ochrony zdrowia i dobrego oddychania!

W azjatyckich metropoliach noszenie maseczek antysmogowych to norma. Inaczej nie można swobodnie oddychać. U nas też smog coraz bardziej daje się we znaki.

Smog nadchodzi

Gdy nadchodzą chłodniejsze dni, smog unosi się w powietrzu i jest problem z oddychaniem. Jest on niebezpieczny, zwłaszcza dla osób z chorobami układu oddechowego oraz układu krążenia. Dlatego warto zakupić maski antysmogowe, które znacznie ułatwią nam codzienne funkcjonowanie.

Jak działa maska antysmogowa?

Maseczki zwane inaczej antysmogowymi czy przeciwpyłowymi gdy nakładane są na twarz, pełnią funkcję filtra. Nie przepuszczają szkodliwych dla zdrowia człowieka substancji, między innymi takich, jak: pył, kurz, bakterie, alergeny, wirusy, czy pleśnie. Znacznie ułatwiają oddychanie. Ochronne zdolności masek różnią się między sobą w zależności od modelu oraz zasady działania.

Nowość wśród masek

Maska SMOG jest produktem medycznym i posiada membranę wykonaną z nanowłókna Respilon, która stanowi barierę mechaniczną dla wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. To nieprzepuszczalna, niezwykle gęsta sieć. Maseczki takie są stosowane nawet do ochrony przed wirusami Ebola. Chronią także przed kurzem, alergenami, czy bakteriami.

Jeżeli mieszkamy w takiej części Polski, gdzie smog jest dużym problemem, warto dla siebie i swoich bliskich zakupić maseczki antysmogowe.